1.Büyük Tabak Bir Küçük Ölçü

Diyete başlanıldığında en zor alışılan kısım öğünlerin küçülmesi kısmıdır. Bu bir çok insan için motivasyonu olumsuz etkileyecek bir durum olduğundan önce algıyı ters düz etmek önemlidir. Büyük bir tabağa küçük bir kepçe ile servis edilen yemeğe görsellik katılarak, o öğün işkence olmaktan çıkarılabilir.

küçük porsiyon

küçük porsiyon

2.Su İçmek

Su insanın en çok ihtiyacı olan, yaşamının devamını ona borçlu olduğu ve aynı zamanda sağlık için her şeyden önce gelen bir nimettir. Su içmeyi bir alışkanlık haline getirmek, vücutta biriken toksinlerin atılması, yağın parçalanarak vücuttan ayrılması için son derece önemlidir. Ayrıca sağlıklı organlar, en başta da sağlıklı bir böbrek yapısı için su içmek, önem taşır.

su içmek

su içmek

3.Kahve Tüketimi

Kahve içeriğinde bulunanlar sayesinde bilinenin aksine kilo verme konusunda insanlara yardımcı olur. Yağ yakıcı özelliğe sahip kahvenin aynı zamanda tok tutucu etkisi vardır. Kahve ile ilgili önemli bir püf noktası ise, kahvenin şekersiz ve soğuk içildiğinde hızlı kilo verdirici bir etki yapmasıdır.

kahve içmek

kahve içmek

4.Az Yağ

Vücuda giren her yağ oranı, çözülme imkanı bulamadığından, vücutta kilo aldırıcı bir etkiye sahip olacaktır. Ayrıca zeytinyağı gibi yararı bilinen, kilo aldırıcı etkisi olmayanların dışında bir çoğu kötü kolesterolü tetiklediği gibi vücutta bölgesel kilo alma durumu yaratacaktır.

zeytin yağı

zeytin yağı

5.Spor

Spor, diyete motivasyonu arttıracağından, sağlıklı kilo verilirken vücudun fit hale gelmesine yardım edeceğinden, mutlaka yapılmalı, sağlıklı bir yaşam için alışkanlık haline getirilmelidir.

spor yapmak

spor yapmak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir