Çok iştahlı olduğum için diyet yapamayacağımı düşünüyorum diyenlerden misiniz? Sizler için de uygun bir diyet programı bulunmaktadır.

Bazı yiyecekler vardır ki iştahımızı azaltır, bazı yiyecekler ise açlık hissimizi en aza indirir. Peki vücutta tokluk hissi yaratan gıdalar hangileri; ceviz, fındık, bol tahıllı ekmek, et, yeşil fasulye, brokoli ve baharatlardır. Diyet esnasında bu gıdaları tükettiğiniz takdirde açlık hissi duymazsınız. Ceviz ve fındık içerdiği kalori miktarı yüzünden sınırlı sayıda tüketmenizde fayda olacaktır.

diyet

Diyet programı uygularken karbonhidrattan uzak durma fikrine kapılabilirsiniz. Fakat karbonhidratlı  gıdalar da tokluk hissi yaratır. Bu sebepten dolayı çok fazla olmamak şartı ile karbonhidratlı gıdaları tüketebilirsiniz. Makarna ve bulgur pilavı tüketebileceğiniz Karbonhidratlı ürünlerdir.

Bir diğer açlık hissi uyandırmayan gıda ise balık ve iyotlu tuzdur. İyotlu tuzu fazla kullanmamanızda fayda var. Her ne kadar tuzun içerisinde iyot olmuş olsa bile aşırı kullanım sonucu iyotlu tuz kilo almanıza sebep olacaktır.

Ayrıca haftanın 2 günü  yumurta yemenizde fayda var. Yumurtanın içerisinde kaliteli protein bulunduğu için sizi tok tutacaktır ve metabolizmanızın çalışmasına neden olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir