Bayanların kilo verme süreçleri içerisinde en çok zorlandıkları bölgeleri genellikle basen bölgesi oluyor. Vücudunuzda yer alan bu bölgeyi uygun basen eritme diyeti ile sizler de yok edebilirsiniz. İşte karşınızda sizler için hazırladığımız son derece besleyici basen diyeti

basen eriten diyet

Sabah Kahvaltısı ile Başlayalım

basen diyeti kahvaltısıSabah kahvaltınızı hazırlarken ilk olarak ılık limonlu suyu hazır edin. 10 damla kadar limon suyunu 1 tatlı kaşığı bal ile karıştırarak ılık limonlu suyunuzu hazırlayabilirsiniz.

Ilık limonlu suyunuzu içtikten sonra ortalama yarım saat sonra 3 yemek kaşığı müsli, keçi sütü, yulaf ezmesi ve keten tohumu ile sıkı bir kahvaltı yapabilirsiniz.

Ara Öğün ve Öğle Yemeği

basen diyeti öğle yemeği

Ara öğünlerinizde 3 adet ceviz içi, 1 adet yeşil elma tüketebilirsiniz.

Öğle yemeği vaktiniz geldiği zaman közlenmiş sivri biber, bol yeşillikli bir salata ve 150 gram kadar ızgara tavuk tüketebilirsiniz.

 

Ara Öğün

basen diyeti ara öğün

Az yağlı keçi sütünü basen diyeti uygularken tüketebilirsiniz. Ara öğününüzde yer verebileceğiniz az yağlı 1 bardak keçi sütü ve 4 adet esmer kuru kayısı sizi bir sonraki öğününüze kadar tutacaktır.

Akşam Yemeği

basen diyeti akşam yemeğiBol yeşillikli bir salata ve 1 kase kadar semizotu yemeği yiyebilirsiniz.

Semizotu yemeğinize 1 kaşık bulguru dilerseniz ilave edebilirsiniz.

 

 

Gece

basen diyeti gece öğünü

Geceleri yemek yemeniz vücudunuzun tamamı için zararlıdır. Bu yüzden bazı geceler çok fazla acıktığınız zaman sadece 1 adet yeşil elma yemeniz yeterli olacaktır.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir