Bel inceltme yöntemleri nelerdir?

Her kadın olduğundan daha ince bir bel ister. Erkekleri etkileyen önemli unsurlardan biridir bu. Düzenli egzersiz ve yediklerinize dikkat ederek belinizi inceltmeyi başarabilirsiniz.

Bel İnceltmek

Yemeğe başlamadan biraz yağ yediğinizde beyninize tokluk hissi gider, bu sayede hormon sisteminizi kandırabilirsiniz.

Şimdi size bel inceltme üzerine hazırlanmış bir karışım tarifi vereceğiz.

Sabah kahvaltısında içeceğiniz bu karışımın yapılışı; bir kaşık soya proteini, yarım yemek kaşığı keten tohumun yağı, yarım fincan donmuş çay üzümü, bir meyve (istediğiniz herhangi bir meyve olabilir) yarım yemek kaşığı bal ya da konsantre elma suyunu 30 gram buzlu suyla karıştırın. Ardından blendırda önce düşük sonra yüksek ısıda içilecek kıvam alıncaya dek karıştırın. Bu karışım sizin sabah kahvaltınız olacak.

İdeal bel ölçüsü nasıl hesaplanır?

Göbek deliğinin üzerinden beli mezura ile çevreleyerek belinizi ölçebilirsiniz. Çıkan rakam 82 cm ise bu kadınlar için ortalama bir rakamdır ve sağlık açısından sorun olmaz ancak; beliniz 93 cm ise sağlığınız risk altında demektir.

Bel inceltme hareketleri nelerdir?

Belin incelmesine yarayan en iyi hareket ters mekiktir. Yere sırt üstü uzanıp, dizlerinizi kendinize doğru çekerek kıvırıp sabit tutun. Dirsekleriniz sağ ve sol tarafı dik olarak gösterecek biçimde başınızın altında olmalı. Bu pozisyondayken sırayla; sağ omzunuzla sol dizinize yaklaşın sol omzunuzla sağ dizinize.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir