Bakımlı görünmek isteyen bayanlar öncelikle vücudunuzdaki toksinlerden arınmalısınız bunu için yapmanız gereken bol bol sıvı tüketmektir. Zehirli toksinlerin vücutdan atılmaması vücudun daha fazla sıvı toplanmasına ve şişmesine yol açar. Vücudun gereğinden az sıvı alması sonucunda ise başınız ağrır, kabızlık çeker ve kendinizi bitkin hissedersiniz. Aşırı tuzdan ve tuzlu yiyeceklerden uzak durun. Bu bölgedeki kan dolaşımını hızlandırmak için haftada bir kez kalçalarınızı fırçalayın.

Biçimli Kalçalar İçin Egzersiz

Kalça kaslarınızı düzenli bir egzersiz programı ile güçlendire bilirsiniz. Ancak yayvan ve geniş bir kalçayı egzersiz yaparak dar bir görünüşe sokamazsınız. Egzersiz yardımı ile sadece fazla yağlardan kurtulup daha küçük bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Basen bölgesindeki yağları eritmek çok kolaydır. Bilindiği gibi vücudunuzda en büyük kasları barındıran bölge basenlerdir. Bunun yanı sıra kilo almanın en kolay olduğu bölgede burasıdır. Bu bölgede yağ dokusunu fazla olması kan dolaşımın yavaş ve kaslarımızın yumuşak ve gevşemeye müsait olası kilo alımını kolaylaştırır.

Sert bir zemine sırt üstü uzanarak kalçanızı 10 kere kaldırıp indirin. Sonra yukarıda 10 saniye kadar tutun. Bu yapmış olduğunuz hareketi 4 kere tekrarlayın. Bu egzersiz dışında yüzme, yürüyüş ve bisiklete binmek gibi sporlar da kalçanızın güçlenmesinde yardımcı olur.

Masajında kalça kaslarınızı güçlendirmenizde büyük rol oynadığını unutmayın. Piyasada satılan masaj aletlerinden faydalanacağınız gibi suyla da masaj yapabilirsiniz. Özellikle soğuk suyla basınçlı bir şekilde yapılan masaj kalça kaslarınız için oldukça faydalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir