Bölgesel Kilo Vermek İçin Hangi Tür Diyetleri Uygulamalıyım?

Öncelikle bölgesel kilo nedir? onu tanımlayalım. Çoğunlukla “Bölgesel Kilo” alan kesim kadınlardır. Kadınlar genel oranda basenlerden kilo alırken erkeklerde yağ birikimi göbek çevresinde yoğunlaşmıştır. Yani bölgeselden kasıt genel itibari ile bu durumdur. Tabi ki bu durum kadınların hepsi için geçerli değildir.

Bölgesel Zayıflama

Genetik olarak bazı kadınlar kilolarını göbekten bazı kadınlar basenden ve baldırlardan alır. Bu kilonun odak noktası genellikle genetik olmasına karşın beslenme alışkanlıkları, yaşanılan ortam, stres, hormanal bozukluklar, adet gecikmesi durumunda vücutta yaşanılan ödem tarzı şişkinlikler… gibi daha birçok sağlık sorunları sonucunda da değişmektedir.

Bölgesel Kilo Korkulu Rüyanız Olmasın !

İnsan kilo vermeye önce beyninde başlamalıdır. Başladıktan sonra da ciddi anlamda önem verip gereken kurallara uyulmalıdır ki daha sonra moral bozukluğu yaşanmasın. Her zaman da dediğimiz gibi kilo verme sadece belli başlı yiyecekleri yemek, su içmek, geri kalan yiyecekleri kısıtlamakla olmaz çünkü kilo çeşitli yemeklerden az az yenerek, su içerek bununla birlikte en önemlisi de spor yaparak verilir. Kilo verirken uygulayacağınız yöntemler diyet ve spor olmalıdır çünkü ne diyet tek başına gereken verimi sağlar ne de spor. İkisi eş zamanlı uygulandığı zaman sizi başarılı sonuçlara götürür.

Özellikle de göbekten kilo alanlar, kendilerine uygun görülen diyet yöntemleri ile birlikte egzersiz hareketlerini aksatmamalıdırlar. Bununla beraber sabah ve akşam bir saatlik yapılan yürüyüş sizin amacınıza ulaşmanızda yardımcı olacaktır. Eğer “Bölgesel Kilo” probleminiz varsa ilk yapmanız gereken doktora başvurup yağ oranınızı ölçtürmek ve bunun sonucunda hangi bölgede yağ yakılması gerektiğini öğrenmektir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir