Çağın insanlara verdiği birçok kolaylıkların yanında olumsuzlukları da yanında getirmiş olup en başında hareketsizlik bulunur. İnsanoğlunun hizmetine sunulan birçok teknolojik aletlerin yararlarının yanında insanların hareketlerini kısıtlayarak daha az enerji ve güç harcamasına neden olan bu hareketsizlik insanları şişmanlatıp, asosyal bir yaşama sürükler. Bu olumsuzluklardan kurtulabilmek için spor yapmalı, en azından fiziksel aktivitelere daha çok yer verilmelidir.

zayıflama hareketleri

zayıflama hareketleri

Bölgesel Zayıflama Hareketleri

  • Göbek eritme; Yere sırtüstü uzanıp dizleri yarım bir şekilde bükün. Elleri kulak hizasında tutun. Derin bir nefes alın ve kafanızı hafif yukarıda tutarak göğsünüzün yarısına kadar kalkmaya çalışın. Yaptığınız bu mekik hareketi karın kaslarınız için etkili tekniktir.
  • Kalça eritme; Ayakta dik durup ellerinizi öne doğru uzatın. Gözleriniz ellerinize baksın. Bacaklarınızı hafif açıp dizlerinizi kırın pozisyonunuzu bozmadan eğilip kalkın. Bu hareketi gün geçtikçe arttırın.
zayıflama hareketleri

zayıflama hareketleri

  • Bel inceltme; Düz bir zemine sağ yanınıza doğru yatın. Bacaklarınızı hafif yukarı bükün. Sol kolunuzu başınıza sağ kolunuzu da yere düz uzatıp sol kolunuzdan güç alarak kalçanıza doğru kalkıp inin. Daha sonra diğer tarafa dönüp hareketi tekrarlayın.

Yukarıda da görüldüğü gibi birkaç zayıflama hareketleri belirleyip en azından evde uygulayabilir. Daha çok yürüyüş yaparak, merdiven kullanarakta hareketsizlikten kurtulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir