Toplumdaki beslenme kültürünün modern bir hal alıp pratik ve hızlı bir duruma gelmesi yeme ve içme şeklimizi ”fast food” adıyla değiştirdiğini söyleyebiliriz. Yoğun bir iş temposunda çalışan her kimse büyük bir hamburger ve harika bir dilim pizzanın tadıyla tanışmış bulunmakta. Ancak lezzet kapısını aralarken obezite kapısını aralamakta var. Kilolarınıza elveda demek istiyorsanız fast food beslenme alışkanlığından bir an önce vazgeçmelisiniz. İşte bu fast food diyeti ile haftada iki kilo verme imkanına sahip olacaksınız.

1. gün,kahvaltıda,bir bardak süt ve 3 kaşık mısır gevreği. Saat 10:30 ile 11:00 arası bir porsiyon meyve (bir portakal veya elma). Öğle,bir diet kola ve hamburger. Saat 16:00 ile 17:00 arası bir kaşarlı tost. Akşam ise bir kase yoğurt, yağsız salata ve bir dilim kepek ekmeği. Akşam 9 ile 10 arası yani yatmadan önce bir portakal veya elma.

2. gün,kahvaltıda,bir light karper peyniri, iki dilim kepek ekmeği. Saat 10:30 ile 11:00 arası bir adet kivi veya elma. Öğle, bir porsiyon tabakta döner, bir dilim kepek ekmek,salata ve bir bardak ayran. Akşama doğru 4 ile 5 arası  beş adet bisküvi. Akşam ise bir adet enginar veya sekiz yemek kaşığı sebze yemeği, bir kase yoğurt ve bir dilim kepek ekmek, isteğe göre de salata. Yatmadan önce 200 gram kadar meyve.

3. gün,kahvaltıda, iki dilim kepek ekmeği ve iki kibrit kutusu diyet kaşar peynirden hazırlanmış tost. Saat 10:30 ile 11:00 arası iki adet grissini. Öğle, 80 gr ton balığıyla hazırlanmış salata ve bir dilim ekmek. Saat 16:00 ile 17:00 arası bir bardak meyve suyu. Akşam ise altı adet  köfte ızgara,  dört kaşık pilav ve salata. Saat 21:30 ile 22:00 arası 200 gr meyve.

Fast Food Diyeti

Fast Food Diyeti

4. gün,kahvaltıda , iki adet yufka (bir dilim ekmek eşitinde) ile kibrit kutusu beyaz peynirden yapılmış gözleme. Öğle,bir porsiyon sade ve sossuz kebap , 2 kaşık pilav ve salata. Saat 16:00 ile 17:00 arası bir adet portakal.  Akşam ise altı yemek kaşığı sebze yemeği, bir dilim ekmek ve  salata. Saat 21:30 ile 22:00 arası bir adet portakal.

5. gün,kahvaltıda, bir kibrit kutusu büyüklüğünde beyaz peynir, bir haşlanmış yumurta, iki dilim kepek ekmeği. Öğle, iki adet dilim salam, iki adet dilim kaşar peyniri ve bir adet kepekli sandviç. Saat 16:00 ile 17:00 arası bir adet elma. Akşam ise bir kase çorba, 150 gr göğüs eti ve salata. Saat 21:30 ile 22:00 arası beş adet diyet bisküvisi.

6. gün,kahvaltıda,bir bardak süt(tatlandırıcı kullanmak serbest), bir kibrit kutusu büyüklüğünde beyaz peynir, bir dilim kepek ekmeği. Saat 10:30 ile 11:00 arası bir adet elma. Öğle, altı kaşık domates soslu makarna ve salata.Saat 16:00 ile 17:00 iki adet tatlı bisküvi. Akşam ise bir kase çorba, altı  yemek kaşığı sebze yemeği, bir kase yoğurt ve salata. Saat 21:30 ile 22:00 arası 200 gr kadar meyve.

7. gün,kahvaltıda, bir kibrit kutusu büyüklüğünde beyaz peynir, beş zeytin, iki dilim kepek ekmeği. Öğle, bir adet tavuk burger ve diet kola. Saat 16:00 ile 17:00 arası bir porsiyon peynir ve dört adet diyet bisküvi. Akşam ise bir tavuk burger, dört yemek kaşığı sebze yemeği ve bir dilim ekmek. Saat 21:30 ile 22:00 arası bir bardak süt.

Fast Food Diyet Programı” Hakkında Yorumlar

  1. ddsa dedi ki:

    merhaba ben aşırı kiloluyum . bende bunun farkındayım . Bana göre bir diet listesi bulabilirmisiniz. Okula gidip geliyorum, okulda kolay olacak bir diet listesi arıyorum. Lütfen bana yardımcı olun . Mezuniyet törenine kadar nasıl zayıflayabilirim.!!!!!

    1. admin dedi ki:

      merhaba, kisiye ozel diyet listesi veya programlari icin mutlaka bir uzmandan destek almakta yarar var bu yuzden cok cabuk kilo vermek icin sagliksiz ve sana zarar verebilecek diyetlerden uzak durmalisin. Ilk olarak bir uzman destegini dusunmeni oneriyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir