Her geçen gün kahve ile ilgili yeni bir haber çıkıyor. Çoğu zaman kahvenin olumsuz etkilerinden bahsedilir örneğin uykusuzluk, selülit, mide rahatsızlıkları gibi… genel olarak bu etkilere birçok insanda rastlanılabilir. Uzmanlar kahvenin zararlarının ya da faydalarının kullanım şekliyle alakalı olduğunu söylüyor. Gerçek olan bir şey var ki kahve içilmeden kullanıldığında çok iyi bir kozmetik ürünü. Bu yüzden son yılların en gözde keşiflerinden biri de kafein oldu ve birçok üründe kullanıldı. Kahveyi göz çevresi bakımı ve selülit için kullanabilirsiniz. Kahve kullanımına dair birkaç öneri;

Kahve ile Gelen Güzellik

Selülit için kahve: banyoda kullanılan yumuşak pamuklu keselerin içine kahve çekirdeklerini koyun ve banyo yaparken selülitli bölgelere masaj yaparak uygulayın. Kahve kan dolaşımını hızlandıracak ve cildi toparlayacaktır.

Gözaltı torbaları ve morluklar için kahve: yine pamuklu bir kesenin içerisine kahve çekirdeklerini koyun ve keseyi hafifçe ıslattıktan sonra buzlukta beş dakika soğumaya bırakın. Daha sonra bu kese ile gözaltına nazikçe bastırarak uygulayın.

Hem doğal hem de etkili olan bu yöntemleri düzenli yaptığınızda gözle görülür farklar fark edebilirsiniz. Kahveden gelen güzelliği değerlendirin, üstelik fazla zamana ya da paraya gerek duymadan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir