Kilo vermek, tek besin ile beslenerek ve açlık diyetleriyle kalıcı olmaz. Yorucu ve zorlayıcı diyetler yaparak, sadece geçici olarak kilo verebiliriz. Sık sık zayıflayan ve kilo alan bir vücut, çok çabuk deforme olacaktır. Kalıcı ve ömür boyu zayıf kalabilmek için, beslenme programımıza bir düzen getirmeli ve egzersiz yapmayı hayatımızın bir parçası haline getirmemiz lazımdır. Sıkılaşmış bir vücut ve sağlıklı bir hayat elde etmenin tek yolu doğru beslenme ve yapılacak egzersiz hareketlerine bağlıdır.

Özel bir diyet uygulamadan, kahvaltınızı atlamayın. Şekersiz çay, portakal suyu veya greyfurt suyu tercih edebilirsiniz. Karnınızı aç bırakmayın. Çünkü aç kalan bir mide, bulduğu herşeyi yemeye hazırdır. Mümkün olduğunca evinize abur cubur tarzı besinlerden almayın. Akşamları saat 7:00 den sonra yemek yememeyi kendinize alışkanlık haline getirin. Yemeklerinizin yanında mutlaka salata tüketin. Yemeklerinizi iyice çiğnemeden yutmayın. Önce ağzımızda sonra midemizde sindirilsinler.

kalıcı zayıflamak için

kalıcı zayıflamak için

Yemek porsiyonlarınızı mutlaka küçük tutun. Öğün atlamadan 3 ara 3 ana olmak üzere günde 6 öğün yemeğinizi mutlaka tüketin. Beslenme alışkanlıklarınıza, sebze çeşitliliği kazandırın. Sağlıklı zayıflamak sağlıklı besinlerden geçer. Günde 2 fincan yeşil çay içmeyi kendinize alışkanlık edinin. Günde mutlaka 2 litre olmak üzere su için. Metabolizmayı en hızlı çalıştıracak olan içecek sudur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir