Çoğu insan diyetin kilo vermek için yapıldığını düşünebilir. Tabi bu yanlış bir düşüncedir. Kilo vermek için yapılan diyetlerin yanı sıra, tam tersi olarak kilo almak için de uygulanan diyetler bulunmaktadır.

Kilo alma diyetlerinin en başında protein ağırlıklı diyetler gelmektedir. Şöyle düşünebilirsiniz. Protein diyeti, sağlıklı kilo vermek için uygulanırken oluşturulan farklı menüsü ile kilo almak için de uygulanabilmektedir.

kilo almak

Kilo almak için uygulanacak olan protein diyetinin menüsünde ilk başta kırmızı et, yumurta ve baklagiller gelmektedir. Bu besinler protein değeri bakımından oldukça zengin besinlerdir. Kilo almak için yapılacak olan bu protein diyeti süresince kilo almaya yönelik egzersizleri ihmal etmemenizde fayda olacaktır.

Kilo almak için yapılan egzersiz hareketlerinin zamanı ve miktarı kilo almada çok önemli rol oynamaktadır. Az sayıdaki setler ve orta ağırlıkta kullanılan ağırlıklar kilo almada yapılan egzersizlerde çok fayda sağlar.

Sağlıklı bir şekilde kilo almak için herhangi bir diyet uygulamadan önce mutlaka doktorunuza veya diyetisyeninize başvurmanız, onların hazırlayacağı kilo alma menüsü ile diyet programı uygulamanız, kilo alma hedefizine daha rahat ulaşmanızı sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir