Lahana diyeti sağlıklı kilo verdiren bir diyet uygulamasıdır. İlk hafta içerisinde 4-5 kilo zayıflamayı vaad eden lahana diyeti, kalori bakımından oldukça düşük olduğu için uzun süre uygulanması tavsiye edilmiyor.

lahana diyeti

lahana diyeti

Lahana Diyetinin Uygulanması

Lahana diyeti süresince sık sık lahana suyu ve çorbası tüketilir. Bunlarla birlikte tüketilen besinlerin de kalori oranı azdır ve bu, hızlı bir şekilde kilo vermenizi sağlar. Bir mikser kullanarak taze lahana yapraklarının suyunu elde edin ve yediğiniz her öğünden sonra bu lahana suyundan 1 bardak için. Birkaç gün içerisinde zayıflama sürecini başlatan lahana suyu aynı zamanda bağırsaklardaki iltihaplanmaları yok eder. Diyet süresince her gün bol miktarda normal su tüketmeye özen gösterin. Günlük diyet listesinde yer alan diğer besinlerin kalori oranı düşük olan doğal gıdalar olması gerekiyor.

lahana diyeti nasıl yapılır

lahana diyeti nasıl yapılır

Diyet boyunca ne kadar çok lahana suyu ya da lahana çorbası tüketirseniz bu o kadar çok zayıflamanızı sağlayacaktır. 7 günlük uygulama süresi olan lahana diyetine daha uzun süre devam edilmesi tavsiye edilmiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir