Fazla kilolarınızın nedeni iştahınız mı? Başladığınız hiçbir diyete devam edemiyor olmanızın tek sorumlusu olarak da iştahınızı da görüyorsunuz? O halde iştahınızın kontrol altına alma vakti gelmiş de geçiyor bile… Bu kontrolü sağladığınızda belki de diyet yapmanıza hiç gerek kalmadan fazla kilolarınızdan kurtulacaksınız. Üstelik iştah kontrolünüzü sağlamak için günlük yaşamınızı değiştirecek aktiviteler yapmanız gerekmiyor.

iştah kesici besinler

iştah kesici besinler

Tok Tutan ve İştah Kesen Gıdalar

Tek yapmanız gereken gün içerisinde iştah kesen yiyecekler tüketmeye özen göstermeniz olacak. Bunların başında gelen badem! Son derece lezzetli bir gıda olan bademi günde 5 adet tüketmeniz, iştahınızın kesilmesi için ilk adım olacak. Üstelik sadece birkaç gün içerisinde farkında olmadan daha az tüketim yaptığınızı göreceksiniz. Bademin vücudunuza kazandırdığı E vitamini de cabası…

iştahınıza dikkat edin

iştahınıza dikkat edin

Günde 2 fincan şekersiz kahve içmeniz de iştahınızı keser. Üstelik yağ yakımını hızlandırır çünkü kahve metabolizmanızı hızlandırır. Zencefil de size sağladığı faydalarla adeta mucizeler yaratabilir. Çünkü enerji veren zencefil kendinizi zinde hissetmenizi sağlayacağı için beyniniz fazladan kalori alma ihtiyacı hissetmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir