Yaz sıcakları her gün biraz daha kendini hissettirmeye başladı. Bugünlerde özellikle kadınlar fazla kilolarında kurtulmak için yoğun bir gayret içine girdiler. Sağlıklı diyet yapmak için illa da aç kalmanız gerekmiyor. Kilolarınızdan kurtulmak ve forma kavuşmak için uymanız gereken kurallara dikkat ettiğinizde ideal kilonuzu koruyabilirsiniz.

sağlıklı diyet

sağlıklı diyet

Kilonuzu Korumak için Bunlara Dikkat Edin!

Buzdolabınızda yağlı ürünler yerine light ürünlere yer verin. Yağlı ürünleri az tüketmeniz daha kolay zayıflamanızı ve kilonuzu korumanızı sağlar.Tüm diyetisyenler beyez ekmek yerine tam buğday ekmeği tüketilmesini tavsiye ediyorlar. Siz de beyaz ekmek tüketmekten vazgeçin.Düzenli uyku uyumaya gayret gösterin. Özellikle akşam 6’dan sonra yağlı, tatlu, abur cubur yiyecekler tüketmemeye özen gösterin.Sabah kahvaltısı yapmak çok önemli. Sabah kahvaltısını atlamayın.

sağlıklı diyet

sağlıklı diyet

Açlığınızı şekerli kek, bisküvi, çikolata vb. besinler yerine kuruyeşimlerle bastırın. Özellikle fındık, ceviz, kuru meyveler hem açlığınızı bastırmanıza hem de sağlıklı zayıflamanıza yardımcı olur.Kilo kaybının düzenli olarak gerçekleşmesi barsakların düzenli çalışması ile mümkündür. Barsak düzenleyici lifli yiyecekler tüketmeyi unutmayın.Ve en önemlisi metobilizmanızın hızlı çalışması için mutlaka egzersiz yapın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir