Sadece sesi ile değil güzelliğiyle de dikkat çeken isimlerden biri Sibel Can ve sesi kadar hızlı kilo alıp verişiyle de tanınıyor aynı zamanda… Öylesine sık aralıklarla kilosu değişiyor ki yakın çevresi bile şaşırıyor onu gördüğünde… Sibel Can yeni albüm çıkarmadan önce yine hızlı bir diyet daha uyguladı ve kolaylıkla fazlalıklarından kurtuldu üstelik sağlıklı şekilde.

sibel can

Bu diyet puan üzerine kurulu bir program.  Hedefse 16 puan barajını geçmemek. Sibel Can’ın hayatı boyunca en kısa sürede en hızlı kilo vermesini sağlayan bu diyet şöyle;

Her yiyeceğe belirli bir puan değeri verilen bu programda gereken puan değerinde yiyecekleri gereken zamanda yemeye dikkat etmek önemli. Günü 16 puanı aşmadan bitirmekte programın en önemli maddesi.

Bu diyet programında yemek miktarını azaltmak yada yasaklamak gerekmiyor. Besinlerde kısıtlama yoluna gitmek yerine belirli bir tablo izleniyor bu diyette. Yağlardan lif ve kalorilerden oluşan bir tablo…

Puan diyetini uygulayacak kişinin yaş ve günlük aktivitesine göre değişiyor günlük puanı. Puan sınırı aşılmadıkça istenilen besinler tüketilebiliyor. Gün boyunca tüketilen salataların tümü eğer sos yada yağ eklenmediyse 0 puan değerinde. Salataları sınırsız tüketmek bile serbest puan diyetinde. Bir dilim ekmeğin puanı 1 suşinin dondurmanın ve parça çikolatanında puanı 1. Meyvelerin tamamı ise 0 puan. İçeceğiniz sebzeli çorbalarda aynı şekilde 0 puan değerinde. Günde 10 puanı aşmamayı hedefler ve başarırsanız daha kısa sürede kilo kaybetmeyi başarabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir