Fazla kilo probleminizi spor ve diyetle çözebilmeniz mümkün. Sağlıklı bir yaşamın temeli spordur. Aynı zamanda fazla kilo sorunu yaşamazsınız spor yaparak. Spor alışkanlık haline geldiğinde size zor gelmez, bir süre düzenli yaptığınız taktirde mutlaka alışacaksınız. Çocuklukta sağlıklı gelişme için gerekli olan sporun önemi ilerleyen yaşla birlikte artar. Ancak her diyetin herkese uygun olmadığı gibi her sporda herkese uygun değildir. Yaptığınız bu uygulamalardan maksimum düzeyde verim alabilmek için mutlaka bir uzmanla birlikte karar vermelisiniz.

spor yaparak zayiflama

Ağır ama kısa süreli spor yapmaktansa daha hafif ama sürekli bir spor yapmak daha iyidir. Tek seferde vücudunuzu çok zorlayarak bıkacak düzeyde egzersiz yapmak yerine az az ama sürekli egzersiz yapmanızı öneririz. Daha önce düzenli egzersiz yapmadıysanız başlarda bu süreklilik size zor gelebilir ancak pes etmeyin zamanla alışacaksınız.

Yemeklerde çok fazla yememeye özen gösterin, tam doymadan masadan kalkmak gereğinden fazla yiyerek rahatsızlık duymaktan iyidir. Sağlıklı aşırıya kaçmadan beslenmek ve spor yapmak ikisi de birbirini tamamlayıcı niteliktedir. Birisine uyup diğerine uymayarak yeterli verimi sağlayamazsınız ve motivasyonunuz bozulur. Bu nedenle ikisine de dikkat ederek olumlu sonuç alabileceğiniz bir diyet süreci yaşayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir