Kilo vermek istiyorsanız ve açlığınızı bastırmak için düşük kalorili yağ yakıcı besinler tüketmek istiyorsanız kereviz sapından faydalanabilirsiniz. Su deposu olarak görülen bu lezzetli besinin %75’lik bir oranı su kalan %25’lik oranı ise lif ile posa içermektedir.

yağ yakıcı besinler

yağ yakıcı besinler

Greyfurt

Greyfurt, yoğun miktarda su ve posa içeren bir diğer düşük kaloriye sahip besindir. Sağlıklı lifleri sayesinde sindirim sisteminiz güçlenirken daha tok bir his yakalayabilirsiniz. Metabolizma hızınızı da hızlandırabilen greyfurt yağ yakmanızı kolaylaştırabilecek bir besindir.

Marul ve Yeşil Sebzeler

Marul ve yeşil yapraklı sebzeler, yüksek oranda su içerirler ve içerdiklerinden fazla kalori yakmanıza yardımcı olurlar. Yeşil sebzeler aynı zamanda iyi bir enerji kaynağıdır. Eğer diyet yaparken tatlı krizine girdiyseniz yeşil sebze yiyerek bu ihtiyacınızı yatıştırabilirsiniz.

yağ yakıcı besinler

yağ yakıcı besinler

Beyaz Et

Yağsız beyaz et uzun süreli tokluk hissi sağlayabilme özelliği ile vücudunuzu uzun bir süre boyunca zinde ve enerjik tutar. Hindi ve tavuk gibi beyaz etler aynı zamanda iyi bir protein kaynağıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir