Kilo vermek için çok fazla zamanı olmayanlar mutlaka diyet yapmalı. Ancak bazı gıdalar var ki, diyet ile beraber tüketildiğinde zayıflamayı hızlandırıyor. Bu sayede ayda 2 kilo vermek gibi bir hedefiniz varsa tartıya çıktığınızda 3 kilo verdiğinizi görebiliyor ve sevinçten havaya uçabiliyorsunuz. Peki, zayıflatan yiyecekler kategorisinde yer alan bu mucizevi gıdalar hangileri? İşte yanıtı…

diyet besinler

diyet besinler

Diyetle Birlikte Tüketilebilen Gıdalar

Halk arasında yağ biberi olarak da bilinen kırmızı biber, mucizenin ta kendisi… Kilo vermeyi en çok hızlandıran gıdadır. İçerisinde bulunan capsaicin adlı madde tokluk hissini güçlendiriyor ve bu sayede daha az acıkıyor ve haliyle daha az yiyorsunuz. Kısa bir süre önce kırmızı biberin hapı yapıldı ve zayıflama hapı olarak satıldı, hatırlatalım.Yeşil çay da mucizevi etkileri olan bir diğer besin. Yeşil çay metabolizmayı hızlandırma yoluyla kilo vermeyi kolaylaştırıyor. Üstelik lezzeti de harika! Cilde de iyi gelen yeşil çayı sabahları ve akşamları birer bardak içmeniz için bu bilgi yeterlidir diye düşünüyoruz.

diyet besinler

diyet besinler

Sizi asıl şaşırtacak besin yeşil mercimek! Hani çocukken nefret ettiğiniz ancak annenizin zorla yedirmeye çalıştığı o minik tanecikler, aslında zayıflatıyor. Bir yandan da vücudunuzun pek çok ihtiyacını karşılıyor. Yeşil mercimekle aranızı düzeltmeye başlasanız iyi olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir