Diyette akşam yemeğinin önemi diğer iki ana öğün olan kahvaltı ve öğle yemeğine göre daha azdır. Bunun nedeni akşam yemeğinin sadece bir aparat karşılığında olması ve artık tam olarak rahat bir uykuya geçiş modu şeklinde olması gerektiğindendir.

Akşam Yemeği

Diyet yapanlar için tatlandırıcılar

Teknoloji her geçen gün gelişiyor. Geliştikçe hayatımıza daha çok girip ya yararlı, yada yararsız bir şekilde kendini hissettiriyor. Yararlı olarak konumuzla alakalı olduğu için söyleyebilirim ki yağ dokularının altına inerek katılaşmış yağları yok ediyor. Bununla birlikte zararlı olarak bir yandan sera bir yandan da yapay tatlandırıcıları her geçen gün önümüze sererek hem kilo aldırıyor hem de sağlığımızı olumsuz bir şekilde etkiliyor. Avrupa’da daha çok olan bu yapay tatlandırıcılar ve çeşitli hızlı yemek menülerine karşı obezite hastalığı meydana gelmiştir.

Diyet yapanlar için tatlandırıcılar sınırlı ve kesinlikle doğal olmalıdır. Örneğin meyve suyu içerken yapay değil de %100 meyve sularını daha çok tercih etmeniz hem kilo almanızı engeller hem de daha çok sizi sağlıkki bir şekilde besler. Bunun için en başta yapay olan bir çok üründür uzak durmanızı söyleyebilirim. Eğer yapay olmayan bir tatlandırıcı bulmak sizin için çok zor ise hazır olarak satılan diyet bisküvilerinden alabilirsiniz. Yine aynı şekilde şekeri azaltılmış light diye nitelendirilen ürünleri daha çok tercih edebilir öğle ve akşam yemeklerinde gönül rahatlığı ile tüketebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir