Zayıflama

Akupunktur Nedir? Akupunktur ile Zayıflama Hakkında

663Görüntülenme
akupunktur nedir akupunktur ile zayıflama
akupunktur nedir akupunktur ile zayıflama

Geleneksel Çin tıbbının yüzyıllardır kullanılan bir yöntemi olan akupunktur, birçok alanda şifa sağlıyor. Akupunktur, vücudun belli noktalarına ince iğnelerin batırılmasıyla uygulanan bir yöntemdir. Akupunktur noktalarını bilmek ve doğru şekilde iğneleri batırmak, bu noktaların uyarılmasını sağlıyor.

Akupunkturun temel amacı vücudun enerji akışını uyarmak, dengelemek ve vücudun kendi dengesi kontrolünde iyileşmesine zemin hazırlamaktır. Günümüzde akupunktur aktif kullanılıyor özellikle akupunktur ile zayıflama yöntemi çok tercih ediliyor. Diyet, spor ve benzeri tüm doğal yolları deneyen ancak kilo veremeyen üstelik ilaç kullanımına bağlı olarak kilo almaya devam eden kişiler akupunktur tedavisi ile kilo vermeyi deniyor.

Akupunktur özellikle yıllarca vücuda yerleşmiş olan kalıcı kilolarda tercih ediliyor. Doğum sonrası karın bölgesinde gelişen kilo, göbek ve yan karında biriken yağlanmalarda akupunktur ile bölgesel zayıflama tedavisi uygulanıyor. Çin’den dünyaya yayılan akupunktur ile sizler de kilo vermeye başlayabilir, metabolizma hızını artırarak kalıcı kilo verme deneyimi yaşayabilirsiniz.

akupunktur ile bölgesel zayıflama
akupunktur ile bölgesel zayıflama

Akupunktur ile Bölgesel Zayıflama

Karın bölgesi, basen bölgesi, kalça, göbek en fazla yağ biriken bölgelerdir. Özellikle karın ve göbek çevresindeki yağlar çok inatçı olur. Sağlıklı beslenme ile birlikte sıkı bir spor programına sahip değilseniz eğer belli bölgelerdeki kiloyu vücudunuzdan atmanız çok zor. Akupunktur işte bu noktada birçok kişinin kurtarıcısı oluyor.

Akupunktur zayıflama noktaları uzman tarafından belirlenerek bu noktalara uyarı yapılıyor ve metabolizma hızı artırılarak kilo verme süreci başlatılıyor. İştah azaltmak, metabolizmayı hızlandırmak, yeme stresini kontrol etmek, beyinde sürekli canlı olan açlık merkezini baskılamak akupunktur tedavisiyle mümkündür. Çin tıbbı, kontrolsüz kilo alımını vücuttaki enerji dengesinin bozulmasına bağlıyor. Buna göre hormonsal bozukluklar ve iç organların işlevselliğini azaltması kilo artışına neden oluyor. Akupunktur tek başına kilo vermede çok az etkilidir.

Bu nedenle diyet ve egzersiz programına akupunktur desteği verilmelidir.  Akupunktur bir uzman tarafından uygulanır genelde ama akupunktur zayıflama noktalarını öğrendiğinizde evde akupunktur ile zayıflama yöntemiyle ideal kiloya ulaşabilirsiniz. Örneğin kulakta yer alan akupunktur noktaları, beyni uyarmada hızlı ve etkilidir. Kulakta yer alan noktaları uyararak yağlı bölgelerin de uyarılmasını sağlayabilirsiniz.

Akupunktur ile Zayıflama Kaç Seans Sürer?

Akupunktur zayıflama yönteminde seans sayısı önemli. Akupunktur ile zayıflama kaç seans bilinmiyor. Çünkü herkesin bünyesi farklı olmakla birlikte kilosundaki yağ oranı da değişkendir. Kilo alımının temel sebepleri arasında hormonlar söz konusu olduğundan kişinin yaşı, kilosu, cinsiyeti ve mevcut sağlık problemleri seans sayısını etkiler.

Akupunktur tedavisinde seanslar 3 ila 30 arasında değişebiliyor. Ortalama 7 – 12 seans uygulanır. Birkaç seans bir kür kabul edildiğinden her bir kür bittiğinde yaklaşık bir hafta ara verilir. Kişilerin tüm süreç boyunca düzenli egzersiz ve hafif bir diyet uygulaması başarıyı artırır.

akupunktur ile zayıflayanlar
akupunktur ile zayıflayanlar

Akupunktur ile Zayıflayanlar

Akupunktur zayıflama yöntemini ilk kez duyanlar, yaptırmaya karar verenler öncelikle akupunktur ile zayıflama yorumları okumayı tercih ediyor. Yöntemi daha önce denemiş ve başarı sağlamış kişiler, yeni kişilere cesaret veriyor. Akupunktur yorumlarını incelediğimizde bir ay gibi kısa sürede 9 kilo verenler olduğunu görebiliyoruz. Akupunktur ile zayıflama fiyatları 2020 fırsatlarını değerlendirerek birkaç kür alabilir ve kilonuzdaki değişimi gözlemleyebilirsiniz.

İlk kez yaptıracaksanız eğer deneme seansına girebilirsiniz. Böylece uygulama yöntemini ve etkisini bizzat tecrübe edebilirsiniz. Akupunktur ile zayıflayanların yorumları süreçte beslenmeye dikkat etmenin, her gün yürüyüş yapmanın önemine değiniyor. Sitede yer alan diyet, zayıflama yöntemleri, ödem attırıcı tarifler ile akupunktur sürecinizi destekleyebilir, zayıflamaya dair temel bilgileri öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın