Bayanların en büyük hayallerinden biri de muhteşem görünen bacaklara sahip olmaktır. Bu hayali gerçeğe dönüştürmek için bacaklarınızı da tıpkı vücudunuzun diğer bölgeleri gibi forma sokmalısınız. Fazla kilolarınızdan kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Ancak bacaklarınızı inceltmeniz bazı egzersiz hareketlerine ağırlık vermenizi gerektiriyor. Bu hareketli düzenli olarak yaparsanız siz de hayalinizdeki ince bacaklara ve baldırlara kavuşabilirsiniz.

Bacakları İncelten Hareketler

Bacakları İncelten Hareketler

Her gün hiç aksatmadan yapmanız gereken hareketlerin ilkinde bacaklarınızı omuz hizanıza gelecek şekilde iki yana açın. Ellerinizi belinize koyun ve dik bir şekilde dizlerinizi büküp yeniden düzeltin. Bu hareketi mutlaka yapmalısınız.

Çünkü bacak kaslarınızı harekete geçirdiği için yağların parçalanmasını sağlıyor. Ancak kalçanızın dizinizin hizasına gelene kadar dizlerinizi kırmanız lazım. Aksi halde çok verimli bir egzersiz olmayacaktır.

Diğer hareketiniz de yine bacaklarınızı yoğun olarak çalıştırıyor. Ellerinizi belinize koyun ve bir dizinizi bükerek bacağınızı öne doğru kaldırıp yeniden yerine koyun. Bu hareketi 10 dakika yaptıktan sonra baldırlarınızı eritmek için de bacağınızı geriye doğru kaldırmaya çalışın. Düzenli olarak bu egzersizleri yaparak bacaklarınızın incelmesini sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir