İnsan vücudu kendisinin en büyük hazinesidir. Bunun için çok değişik yollara başvururlar. Spor yapma ve düzenli beslenme bunlardan birkaçıdır.

Düzenli beslenme deyince aklımıza gelenlerden biri de balık yağı dır. Balık yağının bu kadar faydalı olmasını sağlayan, içinde bulunan omega-3 yağ asitleridir. İnsan bedeninin bütün hücrelerinin temel yapı taşı olarak bilinen omega-3 temel bir yağ asididir. Bundan dolayı insan vücudunun bütün sistemleri bundan etkilenir. İnsan bedeninin sağlığı açısından önemli bir yer teşkil eden omega-3, sinir ve psikolojik rahatsızlıkların oluşumunu önler.

Balık Yağı

Balık yağının beden sağlığı için yetersiz olduğu durumlarda başka bir yağ asidi çeşidinden faydalanarak, beyinden vücudun diğer bölgelerine mesajları kolayca iletecek yollar bulur ve bunu uygular. Omega-6’nın kullanılması buna örnek gösterilebilir. Fakat böyle durumlarda beyniniz sinyallerini karışık alabilir ve bu da depresyon ile başka psikolojik hastalıklara neden olabilir. Buna karşın diyabet ve diyabetin sebep olduğu hasarlara karşı önlem alınmış olunur. Kalp krizine karşı koruyuculuğu da vardır. Kan basıncını düşürerek kanı inceltir. Kısacası hem zihinsel gelişim hem de beden sağlığının en büyük yardımcılarındandır…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir