Güzellik

Balın Cildi Sıkılaştırıcı Etkisi

157Görüntülenme

Yağlı ciltler ve karma ciltler gözenekli yapıya sahiptir. Ciltte yağ oranının fazla olması genellikle cildin su miktarının az olduğunu gösterir. Bu tarz cilt yapısı olanların ise ciltlerinin zarar görmeye müsait olduğu düşünülür. Cilt bakımının su ile başladığını belirterek, cildi su ile günlük temizlemenin şart olduğunu söylemek gerekir. Makyaj yapıldıktan sonra da cildin rahat nefes alabilmesi için makyaj yağlarını temizlemek gerekir. Cildi canlandırmak için peelingler uygulayarak da cilt bakımı yapılabilir. İşin aslı cildin derinlemesine temizlenmesi gerekir ve ciltteki fazla yağın emilmesi gerekir. Ancak bakım esnasında cildin nemini de dengelemek gerekir. Ciltlere kötü bakılması gözeneklerin açılmasına neden olur. Ciltte oluşan açıklıkları sıkılaştırmak için bazı öneriler sunulabilir.

bal
bal

Ciltte yağ ve su oranını mutlaka dengelemek gerekir. Kullanılacak ürünlerin su oranının fazla olması gerekir. Kullanılacak ürünleri seçerken mutlaka cilt doktorlarının fikirlerinin alınması gerekir. Cildinize uygun olacak ürünü yardım almadan belirlemeniz doğru sonuçlar vermeyebilir.

cilt
cilt

Balın Cildi Sıkılaştırıcı Etkisi

Hemen her evde rahatlıkla bulunabilecek balın cildi sıkılaştırma konusundaki faydaları göz ardı edilemez. Balın cilde iyi geldiğini söylemekte fayda var. Cildi sıkılaştırma görevi yapan en etkin ürünler arasında bal yer alır. Açılan gözenekleri sıkılaştırmak için en doğal yöntemlerden birisidir. Balı cildinize masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Minimum 5 dakika cildinizde beklettikten sonra duruladığınız takdirde cildinizdeki parlaklığı ve sıkılaşmayı görebilirsiniz.

Bir cevap yazın