İnsanların en çok şikayet ettiği konular arasında bel bölgesinde biriken fazla kilolar yer alıyor. Bel bölgesindeki yağları eritmek ve daha ince bir bele sahip olmak ise oldukça zorlu bir sürece girmeniz gerektiği anlamına geliyor.

bel bölgesi zayıflatma

bel bölgesi zayıflatma

Bel bölgenizi inceltmek istiyorsanız öncelikle bu bölgeye yönelik egzersizler yapmaya başlamalısınız. Fakat spor yaparken beslenme alışkanlıklarınızı da baştan aşağıya değiştirmeniz gerekecektir. Yağlı yiyeceklerden uzak durarak bel bölgenizdeki yağlanmadan daha kolay kurtulabileceğiniz gıdalara yönelmelisiniz.

Vitamin Açısından Zengin Gıdalar

Badem bu gıdalara ilk örnekler arasındadır. Lif açısından zengin olan badem aynı zamanda E vitamini de içermektedir. Yel bölgesindeki fazla yağlardan badem yiyerek kurtulabilirsiniz.

bel bölgesi nasıl zayıflatılır

bel bölgesi nasıl zayıflatılır

Yüksek su oranı ve düşük kalorili olma özelliği ile karpuz tüketerek forma girmenize katkı sağlayabilirsiniz. Fasulye gibi bakliyatlar ise A, C ve B9 vitaminleri ile birlikte demir ve magnezyum mineralleri açısından da oldukça zengin gıdalardır. Elma tüketmek bel bölgenizdeki fazlalıklardan kurtulmanıza yardımcı olurken, aynı zamanda pek çok farklı hastalığa karşı da sizleri koruyabilecek bir meyvedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir