Ağız ve diş sağlığı için sürekli önerilerde bulunan uzmanlar her geçen gün yeni açıklamalarda bulunuyor. Günlük hayatın içerisinde yediğimiz her türlü besin diş sağlığını olumsuz yönde etkiliyor. Özellikle şekerli besinlerde uzak durmak oldukça önemli. Diş ve diş eti sağlığı için belli başlı yiyeceklerden uzak kalmak oldukça önemli.

diş sağlığınız için

diş sağlığınız için

Bunların içerisinde ilk sırada şekerli ürünler geliyor. İkinci sırada ise asitli içecekler. Özellikle asitli içecekler diş ve diş etine her yönden büyük zarar veriyor. Diş minesini zedeleyen bu içecekler zaman içerisinde ciddi çürümelere ve kanamalara neden oluyor.

Sağlığınızı Önemseyin ve Dikkat Edin!

Diş e diş eti sağlığınız için kullanmayacağınız besinler kadar kullanacağınız besinlerde önemli. Diş etini destekleyen ve besleyen en önemli besinlerin içerisinde süt, yoğurt tarzında ürünler bulunuyor.

sağlıklı dişler

sağlıklı dişler

Eğer çok fazla diş eti rahatsızlığı yaşıyorsanız hekime başvurabilir ya da antibiyotik kullanabilirsiniz. Yeşil çay, kara üzüm, şekersiz sakız gibi farklı besinleri kullanarak dişlerinize gereken desteği sağlıklı bir biçimde sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir