Cilt Bakımı

Cilt Bakımında Kullanılan Meyveler

567Görüntülenme

Bazı insanlar temiz ve parlak bir cilde sahip olmak için çeşitli zamanlarda güzellik salonlarında veya kendi kişisel çabaları içerisinde cilt bakımı yaparlar. Cilt bakımında ihtiyaç duyulan zaman genelde yaz ve kış aylarıdır.

Cilt Bakımında Kullanılan Meyveler
Cilt Bakımında Kullanılan Meyveler

Çünkü insanlar yaz aylarında yüksek ısılı güneş ışınlarına maruz kalırken, kış aylarında sert ve soğuk havanın etkisine maruz kalırlar. Yaşanan bu hava etkisinde ciltlerde çatlama sıklıkla görülür. Doğa da var olan birçok bitki ve meyve cilt bakımı başta olmak üzere birçok sağlık probleminin çözümüne yönelik kullanılır. Özellikle bazı meyvelerin gerek içeri gerekse de kabuk kısmı oldukça vitamin değeri yüksektir.

Cilt Bakımında Kullanılan Meyveler
Cilt Bakımında Kullanılan Meyveler

Kuru Ciltler İçin Hangi Meyve Cilt Bakımında Tercih Edilir

Cilt bakımına yarar sağlayan bazı meyveler salatalık, limon, elma ve çilektir. Salatalık gerek kadınların gerekse de erkeklerin ciltlerinin yumuşaması ve parlak olmasında en yaygın kullanılan meyvedir. Elma ise insan cildine en çok yarara sağlayan meyve olup özellikle kuru ciltlerin nemlendirilmesinde yüksek etkiye sahiptir. Cilt bakımına yarar sağlayan bir diğer meyve ise Çilek’tir. Çilek içerisinde yüksek oranda C vitamini olduğu için bu meyve de kuru ciltler için oldukça yararlıdır.

Bir cevap yazın