Diş fırçalama işlemi günde en az üç kere tekrarlanması gereken ve diş sağlığınız için son derece önemli olan bir eylemdir. Dişlerinizi günde üç kez en az iki dakika sürecek şekilde fırçalayarak hem yaşlılık günlerinize yatırım yaparsınız hem de soğuk sıcak dilediğiniz her türlü yiyeceği tüketme şansını yakalarsınız.

diş fırçalamak

diş fırçalamak

Peki dişlerin fırçalanması kilo vermek konusunda nasıl bir etkiye sahip? Yapılan araştırmalarla uzmanlar dişlerini fırçalayan insanların, yemek öncesi atıştırmalardan ve dışarı çıkmadan önce ağza atılan aparatiflerden uzak durduklarını, ağızlarındaki ferah havayı kaybetmek istemediklerini ortaya koymuşlardır. Bu nedenle uzman diyetisyenlerin bazıları bir diş fırçalama diyeti geliştirmişler ve sağlıklı kilo vermenin en etkili yöntemlerinden birisini ortaya koymuşlardır. Elmanın tok tutuculuğundan, proteinlerin yağ yakmaya yardımcılığından ve diş macunun hem iştah kapatıcı hem de yeme konusunda kişinin kendini frenlemesini sağlayan etkisinden faydalanılarak hazırlanan bu diyetlere uzmanlar yardımıyla ulaşabilirsiniz. Daha çok hafif bir aperatif besinin ardından diş fırçalamaya dayanan bu diyet programlarında özellikle öğünler arasındaki saatlerde direnci kırılan vücudun besin istememesini sağlamak için yarım elma üstüne diş fırçalama eylemi tavsiye edilerek kişinin iştahının kapalı tutulması sağlanmaktadır.

Diş Fırçalayarak Kilo Vermek” Hakkında Yorumlar

  1. şişkodeğilim dedi ki:

    gerçekten de çok ilginç bir yaklaşım olmuş :))))
    hiç böyle bakmamıştım olaya! süpermiş. Ama benim olayım diş fırçalamakla falan olacak iş değil. Bildiğin doktor diyeti yapıyorum ben 🙂 Alli kullanıyorum, egzersiz yapıyorum da ayda 2 kilio civarı sağlıklı sağlıklı kilo veriyorum 🙂 Ama diş fırçalamayı egzersiz olarak da sayabiliriz bak :))

    1. admin dedi ki:

      evet alli turkiye piyasasina cok yeni girmis olamasina ragmen oldukca populer olmaya basladi, fda onayli ilk zayiflama ilaci olmasi ve arkadasinda gsk isminin yeralmasi buyuk etkenler diye dusunuyorum. ancak dis fircalama ne kadar basit bir uygulama olarak gorulsede disimizi fircalarken yapacagimiz 5 dakikali kucuk hareketler bile egzersiz anlaminda fayda sagliyacaktir…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir