Diyet Önerileri

Diyet Hataları Nelerdir?

108Görüntülenme

Pek çok insan zayıflamak istediğinde, aldığı kalori miktarını azaltıyor ama egzersizi bu programa dahil etmeyi düşünmüyor. Yapılan diyet hataları uzayıp giderken en sık yapılan hatalarda bir düşük kalorili gıdaların sağlıklı olduğunun düşünülmesidir. Beslenmeyi düşük kalorili hale getirip çok az besin tüketirseniz, çok büyük ihtimalle diyet programını kısa bir süre sonra bırakır uzun süre diyeti aklınıza bile getirmezsiniz.

diyet
diyet

Ekmek tüketiminin tamamen bırakılması, bulgur ve pirinç gibi enerji kaynaklarının tamamen bırakılması diyet programında yapılan önemli hatalardandır. Gıdalarda yağın terk edilesi bünyede halsizlik, enerji düşüklüğü ve kabızlığa neden olabilir. Bölgesel zayıflama isteyenler sadece beslenmeye dikkat ederek değil spor, yürüyüş ve yoga yaparak bölgesel fazlalıklardan kurtulabilir.

diyet hataları
diyet hataları

Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Düzenli beslenmenin yanı sıra spor, yürüyüş ve yoga yapmalısınız. Gün içerisinde en az 4 ya da 5 litre su tüketilmelidir. Tek bir besin esas alınarak diyet programı yapılmamalıdır. Dukan diyeti gibi protein ağırlıklı diyetler böbrek ve kalp rahatsızlıklarına neden olabilir. Mutlaka diyetten önce doktorunuza danışın.

Bir cevap yazın