Özellikle obezite sorunu olanlar için önerilen, hormon sorunları nedeniyle aşırı kiloları olan bireylerde dahi büyük ölçüde işe yarayan lahana diyetini duymuşsunuzdur mutlaka. Bol miktarda lahana tüketilerek yapılan bu diyet, bir ay gibi kısa bir sürede büyük etkiler göstermektedir.

Bu diyeti yapmak göründüğü ve bilindiği kadar kolay olmadığı gibi, her insanın zevkleri ve mide yapısı böyle bir diyet için uygun olmamaktadır. Ama özellikle akşama kadar çalışan insanlar için tavsiye ettiğimiz, düşük enerji oranlarıyla doyana kadar yiyebileceğiniz besinlerden birisi de lahana çorbasıdır ki oldukça lezzetli olan bu çorba ile, akşamları dilediğinizce yiyerek günün yorgunluğunu unutabilir, yediklerinizin size fazladan kalori olarak dönmeyeceğini bilerek rahatlayabilirsiniz.

lahana çorbası

lahana çorbası

Malzeme Listesi:
Soğan x 6
Domates x 2
Lahana x 1
Havuç x 1
Yeşil Biber x 2
Kereviz Sapı x 1 demet
Et suyu Tableti x 1
Bir tutam tuz
Hazır Sebze Çorbası x 1 paket
Su x 3 litre.

Et suyu tableti ve hazır çorba dışındaki malzemeleri karıştırıp on dakika yüksek ateşte pişirdikten sonra, yumuşayıncaya kadar kısık ateşte et suyu ve kırmızıbiber ilave ederek pişiriyoruz. Hazır sebze çorbasını ilave ederek beş dakika kaynattığımız bu lezzetli çorba, düşük enerji miktarıyla tam bir diyet yemeğidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir