Diyet

Diyet ve Şeker

560Görüntülenme

Çağımızın en sık karşılaşılan hastalıklarının çıkış noktası olarak şeker gösterilir. Çünkü bu hastalıkların birçoğu kilo alımı ve yanlış beslenmeden dolayı ortaya çıkar ve yanlış beslenmenin kaynağında da maalesef şeker yatar. Örneğin tatlıyı çok seviyor ve bol şerbetli tatlılardan uzak duramıyorsanız, hamur işlerini, kekleri ve börekleri hayatınızdan çıkaramıyorsanız, şekere bir bağımlılığınız var demektir.

Tarçın ve Esmer Şeker İyi Birer Alternatif Olabilir

Diyet ve Şeker
Diyet ve Şeker

Bir beslenme uzmanına gittiğinizde ve size bir diyet programı hazırladığında o programda ne olacağından çok ne olmayacağını iyi bilirsiniz. Ve olmayacakların en başında ise şeker ve şekerli gıdalar gelir. Çayınızı, kahvenizi şekersiz tüketmeniz gerekecek, gecenin ilerleyen saatlerinde yediğiniz o tatlılara veda edeceksiniz. Peki, hiç tatlı bir gıda tüketemeyecek misiniz?

Elbette tüketeceksiniz ancak bunlar beyaz şekerle değil, esmer şeker ve tarçın gibi alternatiflerle yaptığınız tatlılar olacak. Mesela kek ya da başka bir şey yapacağınız zaman şeker yerine bir miktar esmer şeker kullanabilirsiniz. Hatta toz tarçın ve elma ile tatlı isteğinizi bastıracak harika tatlılar hazırlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın