Diyet Önerileri

Diyet Yaparken Sık Yapılan Yanlışlar

338Görüntülenme

Diyet döneminde dikkatsiz davranırsanız, diyetinizden elde edeceğiniz sonuçlardan etkili bir şekilde verim alamazsınız.

Diyetteyken en sık yapılan yanlışlar arasında ilk sırada tamamen aç bir şekilde besin tüketmeden diyet yapmaya çalışmak yer alıyor. Gün içerisinde ihtiyacınız olan besinleri vücudunuza almazsanız metabolizma hızınızı düşürmüş olursunuz. Bu durum ise kilo verme sürecinizi yavaşlatır. Ayrıca tamamen aç kalarak verilen kilolar kısa süre içerisinde tekrar geriye gelmektedir.

Atıştırmalık öğünlerde aşırıya kaçıyorsanız ve bunun zararlı olmadığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Özellikle atıştırmalık olarak tüketilen “Light” ürünleri fazla tüketirseniz diyetinize zarar vermiş olursunuz.

Spor ve Egzersizin Önemi

Diyet Yaparken Sık Yapılan Yanlışlar
Diyet Yaparken Sık Yapılan Yanlışlar

Diyet yaparken belirli bir beslenme programı dışına çıkmadan ilerlemek de sağlıklı değildir. Kendinizin belirlemiş olduğu bazı özel günlerde aşırıya kaçmadan canınızın çok çektiği bir yiyeceği ufak porsiyonlar halinde yiyebilirsiniz.

Spor ve egzersiz hayatınızın bir parçası olmalıdır. En sıkı diyet programını dahi uyguluyor olsanız eğer sporu ve hareketli bir yaşam tarzını kendinize alışkanlık haline getirmediyseniz bu diyetten sağlıklı sonuçlar elde edemezsiniz.

Bir cevap yazın