Diyet

Diyette 3 Beyaz Gerçeği

748Görüntülenme

Bir klişe vardır, “Kilo vermek istiyorsanız, 3 beyazdan uzak durun” diye. Evet, gerçekten bu bir klişedir ama doğru olduğu için böyledir. Peki, nedir bu 3 beyaz? Hep bir ağızdan özellikle kadınların söylediğini duyar gibiyiz. Un, tuz ve şeker 3 tehlikeli beyazın ta kendisidir. Bunlar vücutta kaybolmayan hatta yağa ve ödeme dönüşen besinlerdir.

Un, tuz, şeker denilince elbette bunların sadece direkt tüketimi aklınıza gelmemeli. Mesela unu, beyaz ekmekte, evde yaptığınız ya da dışarıdan satın aldığınız hamur işi, kek, poğaça gibi gıdalardan alabileceğiniz gibi, şekeri çikolatanın dışında evde yaptığınız tatlılardan da vücudunuza sokabilirsiniz. Tuz ise en basitinden yemeğinize eklediğiniz tuzdur. Bunun en etkili yolu ise yemeği pişirirken eklediğinizden fazla tuz kullanmamaktır.

Şeker İçin Tarçın, Beyaz Un Yerine de Tam Buğday Ununu Tercih Edebilirsiniz

Diyette 3 Beyaz Gerçeği
Diyette 3 Beyaz Gerçeği

Kilo vermek istiyorsanız, hayatınızdan gereksiz gıda tüketimlerini çıkarmanız şarttır. Bunların başında da un, tuz ve şeker vardır. İlle de un kullanmanız gerekiyorsa tam buğday unu tercih edebilir, tatlı krizlerini ise tarçın ile kontrol altına alabilirsiniz. Tabii ki tuz oranını da minimum seviyeye çekmeniz şarttır.

Bir cevap yazın