Güzellik

Doğal Makyaj Uygulaması

521Görüntülenme

Doğallık sabah uyandığınızda aynada baktığınızda saçınızda, yüzünüzde hiçbir işlem olmaması durumu olarak tanımlanabilir. Bazı bayanlar doğal görüntülerini yansıtmak isterler. Bu yüzden aşırı makyajdan kaçınırlar. Doğal görünümü ile gün boyunca etkileyici bir görüntü sunmak isteyenler abartıdan uzak küçük dokunuşlarla makyaj yapabilirler. Ayrıca kıyafet seçimlerinde de abartıdan kaçınarak doğal ve etkileyici bir görüntü elde edebilirler. Kıyafetler ruh halinizi yansıtacağından sizi en iyi yansıtacak modelleri seçmenizde fayda var. Doğal görüntü yakalamak kendinizi bilerek yapacağınız seçimlerle olur.

doğal makyaj
doğal makyaj

Yani sancak sizin tarzınız doğal görüntü sunmanıza neden olur. Aykırı bir tarzınız yoksa bu tarz kıyafet seçimleri sizi doğal görüntüden uzaklaştırır. Her ne kadar kıyafet seçimi doğallığı yansıtıyor denilse de makyaj yöntemleri de doğal uygulamalarla sizi hoş bir görüntüye ulaştıracaktır. Bu yüzden mümkün olduğunca abartı saç modellerinden ve makyaj uygulamalarından kaçının. Bu sene doğal makyajın son derece popüler olduğu aşikâr. Doğal makyaj yapmak isteyenlerin öncelikle cilt özelliklerine göre nem oranını ayarlamaları gerekiyor. Bilhassa kuru cilt özelliğine sahip olanlar ciltlerini nemlendirmeden makyaj uygulamalarına geçmesin. Nemlendirilmeyen cilt üzerine uygulanana makyaj cildi doğal göstermez. Doğal makyaj adından da anlaşıldığı üzere doğallığı esas aldığından dudaklara ya da göz çevresine pastel renklerden kaçınarak yapılan uygulamaları esas alıyor.

makyaj
makyaj

Makyaj yaparken doğallığa ulaşmak amacıyla bir nokta seçmeniz akabinde en çok o noktaya dikkat çekecek şekilde işlem yapılması gerekir. Özellikle fondöten seçimi yaparken yüze en uygun ton tercih edilmesi gerekir.

Bir cevap yazın