Diyet

Dolgun Dudaklara Sahip Olmak için Tavsiyeler

127Görüntülenme

Kadınların yeni trendi dolgun dudaklara sahip olmak. Bu konuda ciddi para harcayan kadınlar olduğu gibi doğal yöntemler deneyerek de dudaklarına dolgunluk kazandırmak isteyenlerin sayısı bir hayli fazladır. Dudaklara iğne uygulaması yaparak dolgunlaştıranların çoğu bu yöntemden memnun kalmadıklarını söylüyor. Dudakları dolgun göstermek için denenmiş birçok metot mevcuttur.

Dudakları Fırçalamak İşe Yarar mı?

Dudak dolgunlaştırmak isteyenlerin uygulamaya koyulduğu ilk metot diş fırçalamadır. Fırça ile gün içerinde birkaç kez dudakların fırçalanmasının dolgunluk katacağı söylenir. Fırça üzerine bal sürerek de aynı işlem gerçekleşebilir. Aynı zamanda birkaç damla zeytinyağı da işe yarayabilir. Fırça üzerine zeytinyağı bal karışımı eklenerek dudak fırçalama işlemi yapılabilir.

dolgun dudaklar
dolgun dudaklar

Dudak Dolgunlaştırıcıları Fayda Sağlar mı?

Bazı rujlar sürüldükten birkaç dakika sonra dudaklarınızda yanma hissi uyandırarak dolgunluk katma özelliğine sahiptir. İçinde birçok karışımın yağları bulunan rujlar rahatlıkla temin edilebilir. Kısa süreli bir çözümdür. Herhangi bir kapak ile dudak dolgunlaştırılabilir. Dudaklarını kapağın içine koyarak bir süre bekleyebilirsiniz. Bir süre sonra dudağınızdaki yanmayı hissedebilirsiniz.

Dudaklara Nasıl Makyaj Yapılırsa Dolgun Görünür

Dudak kalemi vasıtasıyla dudak üzerine çerçeve yapılmalıdır. Dudağın üst kısmı koyu renk bir rujla alt kısımları ise açık tonlarda kullanılacak bir rujla işlem tamamlanmalıdır. Çerçeveyi dudak çizgisinin üzerinden çizmeniz dudakları daha dolgun gösterecektir.

dudak
dudak

Hangi Yağlar Dudak Dolgunlaştırır

Tarçın yağı, karabiber yağı, dudak dolgunlaştırmada kullanılıyor. Karabiber yağı, rujun altında da kullanılabilir. Ancak bu yağlar dudağı tahriş edebilir. Bu yağlar vasıtasıyla dudak dolgunlaştırmak isteyenler dudak bakımlarını ihmal etmemelidir.

Bir cevap yazın