Diyet Listesi

Dr. Atkins Diyeti

623Görüntülenme

Amerikalı uzman Dr. Atkins’in hazırladığı diyette, alınan protein miktarı arttırılıyor ve karbonhidrat miktarı ise azaltılıyor. Bu uygulama ile vücudun gereksinim duyduğu enerji ihtiyacını depolanmış olan fazla yağları yakarak karşılaması hedefleniyor. Atkins diyeti aşırı kilolular için uygun ve uygulamasında kalori hesabının yanı sıra gram hesabı esas alınıyor.

atkins
atkins

Uzman analizleri doğrultusunda hazırlanmış olan atkins diyetinin sağlığa zararlı olabillecek etkilileri bulunmuyor ve bu diyet uygulaması sayesinde ilk iki hafta içerisinde yani 14 günde 8 kilo verilebiliyor.

Atkins Diyeti Uygularken

Karbonhidrat içeren besinleri adete hayatınızdan çıkarmanız gerekiyor. Başlangıç aşamasında günlük sadece 20 gr karbonhidrat tüketimine izin veriliyor. Nişasta oranı az olan yeşil sebzeler öneriliyor.

atkins diyeti
atkins diyeti

Bol miktarda su tüketimi önemli olduğundan günlük 8 bardak (2-3 litre) su içmeye dikkat etmelisiniz. Fındık, fıstık, çekirdek vb. yemekten kendinizi sakının ve kaymak, tereyağı, peynir tüketiminden vazgeçin. Makarna, tahıllar, meyve ve nişasta içeren sebzeler ile beslenmeye ara verin. Atkins diyeti uygularken kahve içilmesi tavsiye edilmiyor. Kahveye ara verin ya da tüketimini azaltın.

Bir cevap yazın