Diyet Listesi

Dukan Diyeti Nedir ve Nasıl Yapılır?

480Görüntülenme

Günümüzde kalıcı kilo vermek isteyenlerin en çok tercih ettiği diyetlerin başında dukan diyeti geliyor. Kısa vadede kilo vermeyi sağlayan diyet programı uzun vadede formda kalmayı sağlıyor. Protein ağırlıklı diyet uygulanırken özellikle dikkat edilmesi gereken bazı hususlar var. Bunların başında sakatat, kırmızı et, süt ve süt ürünlerinin tüketilmemesi geliyor.

dukan
dukan

Dukan diyeti uygulanmadan önce mutlaka uzman bir doktor tarafından kontrol edilmelidir. Doktor kontrolü gerçekleşmeden önce asla internet ya da kulaktan duyma listelerle diyet yapmayın. Diyet programını uygularken bol miktarda su ve maden suyu tüketmeye özen gösterin. Diyet uygulamasının yanı sıra düzenli aralıklarla spor ve yürüyüş yapın.

dukan diyeti
dukan diyeti

Dukan Diyetinin Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Dukan diyetinin sağladığı avantajların başında hiç kuşkusuz uzun sürede verilen fazla kiloların kolay kolay alınmaması geliyor. Uzun süreli olan diyet programı bitse de programı uygulayanlar diyet bitse bile diyetin etkisiyle beslenmelerine dikkat ediyorlar. Protein ağırlıklı olan diyet, katı yağ ve besleyici değeri düşük yiyecekler içermediği için sağlıklıdır.

Bir cevap yazın