Güzellik

El Bakımı

626Görüntülenme

Vücutta belirgin bir şekilde görülen bölgeler; yüz, eller ve ayaklardır. Bu gölgeler sürekli açık olduğundan bakıldığında göze çarpacak en önemli noktalardır. Özellikle el ve ayakların soğuğa sürekli maruz kalmasının önüne geçmek zordur. Ne kadar da koruyucu önlemler giysilerle sağlanmaya çalışılsa da el ve ayaklar sürekli özel bir bakıma ihtiyaç duyarlar. İşlevliği açısından organlar arasında büyük bir önem kaplayan el ve ayakların bakımı için piyasada çeşitli ürünler yer alıyor. Her cilt türü aynı hassaslıkta olmadığından piyasada satışa sunulan ürünler tercih edilmeden önce doktora danışılmasında fayda olacaktır.

bakım
bakım

Eller tüm organlar arasından dışarı ile sürekli temas halinde bulunan organ olarak rahatlıkla gösterilebilir. Durumun böyle olması eller aracılığı ile çeşitli hastalıkların vücuda girdiğini gösterir. Hastalık yapıcı etkenlerin vücuda girmesine engel olmak iyi bir el bakımından geçer. Ellerin sıklıkla yıkanması gerekir. Özellikle yemek yemeden önce, lavabolar kullanıldıktan sonra ya da dışarıdan eve gelir gelmez ellerin yıkanması gerekir. Bu şekilde hastalık yapıcı etkenlerin vücudunuza girerek direncinizi düşürmesine engel olmuş olacaksınız.

el bakımı
el bakımı

İnsanlar hoş bir görüntü yakalayabilmek için baştan aşağı tüm giysilerinin seçimde özen gösterirler. Ciltlerine çeşitli maskeler uygularlar. Yüz kadar el ve ayak da gözler önemlidir. Bu yüzden el ve ayaklara gereken önemin verilmesi gerekir. Özellikle kış aylarında soğuğa maruz kalan ellerinizi nemlendirici ürünlerle yumuşatabilirsiniz.

Bir cevap yazın