Cilt Bakımı

El Bakımının Önemi

169Görüntülenme

Eller vücudun en önemli organları arasında yer alır. Eller sürekli dış etkilerle temas halindedir. Her türlü hastalık oluşumu eller vasıtasıyla vücuda girebilir. El ve tırnakların temiz olmasına dikkat edilmesi gerekir.  Nasıl kıyafet seçimine özen gösteriliyorsa ellerin görüntüsüne de önem verilmesi gerekir. Eller sürekli göz önünde olduğundan olası problemler hemen dikkat çekecektir.

el bakımı
el bakımı

Bu konuda tırnak bakımı için manikür zamanı geldiğinde yaptırılması önerilir. Gün içerinde gerek bulaşık yıkamak olsun gerek temizlik olsun eller sürekli temas halindedir. Bu şekilde her gün ev işleriyle uğraşan bayanların el bakımına daha çok önem göstermesi gerekir.  El bakımı yapılırken yalnız nemlendirici kremler yeterli olmayabilir. Eczanelerde bu konularda el bakımı için uygun ürünleri bulmak mümkündür.

el bakımının önemi
el bakımının önemi

Ellerin soğuk havalarda korumasız olduğu bilinir. Ne kadar çok korumak amacıyla eldivenler kullanılıyor olsa da ellerin kurumasına ve çatlamasına engel olmayabilir. Çok çabuk çatlayabilir ve kötü bir görüntüye neden olabilir. Bu sebeplerden dolayı kuruyan ellere nemlendirici kremlerle bakım yapılması önerilir. El bakımı için vazelinler de önerilir.

doğru el bakımı
doğru el bakımı

El bakımında en önemli yerlerden birisi de tırnaklardır. Tırnakların çabuk kırıldığı bilinir. Tırnakların bakımı için de kuaföre gidecek vakit bulamayanlar bakımlarını evlerinde yapabilir. Tırnakların bakımlı ver parlak görünmesi için limon kullanılabilir. Ayrıca tırnaklarda beyaz lekelerin görünmesine engel olabilmek için protein takviyesi gerekir. Bu tür detaylara önem verildiğinde ve günlük bakımlar uygulandığında eller hoş görünebilir.

Bir cevap yazın