Elma sirkesi birçok şeyde faydalı bir madde olarak cilt ile alakalı birçok soruna da çözüm. Sivilce, akne, siğil, veya saç dersindeki kepekler ve benzeri. Eski zamanlardan beri büyüklerimizin de elma sirkesinden birçok işte yararlandığını duymuşsunuzdur. Bu yazıda sizlere inanılmaz cilt faydalarından birkaçını iletmek istedik.

elma sirkesi cilde faydalı

elma sirkesi cilde faydalı

Elma Sirkesi Mucizesi

Güneş yanığı, yaşlılık lekeleri, sivilce, selülit ve böcek ısırıklarına karşı elma sirkesi kullanın. Cildimiz asidik bir yapıda olduğu için elma sirkesi ile cildinizin pH dengesini korumayı sağlayabilirsiniz. Kuru ve yağlı ciltler için elma sirkesi ile pH dengesini ayarlanabilir. Yani ne çok kuru ne çok yağlı bir cilde sahip olursunuz. Bunun için sirkeyi sulandırıp tonik şeklinde uygulayabilirsiniz. Bir ölçek sirke ve 2 ölçek su kullanılarak hazırladığınız bu toniğin kalanını saçlarınıza sürerseniz parlak ve canlı görünüm de sağlayabilirsiniz.

elma sirkesi mucizesi

elma sirkesi mucizesi

Ayrıca elma sirkesi ile soğan suyunu aynı miktarlarda alıp karıştırın ve bunu yaşlılık lekelerinize sürün. Yarım saat böyle kalın ve durulayın. Güneş yanıklarınız için ise temiz bir beze seyreltilmiş elma sirkesi dökün. Soğuk su ve alma sirkesinden aynı miktarda alıp karıştırın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir