Diyet

Elma Sirkesinin Faydaları

8Görüntülenme

Osmanlı zamanında birçok şey için kullanılan elma sirkesi günümüz modern tıpbi tarafından incelendi ve cilt bakımı, saç bakımı, varis tedavisi, zayıflama ve toksin çözücü gibi yararları bulundu. Yani yemekle birlikte kullanıldığında midede ki yiyeceklerin daha kolay hazmedilmesini sağlayarak zayıflattığı bilimsel kayıtlara geçti.

Daha önce birçok yolu deneyip zayıflama diyetleri uygulayanlara şimdiki diyetisyenler elma sirkesini önermektedirler. Elma sirkesi belirtdiğimiz gibi cilt ve saç bakımında da önemli rol oynar. Daha sağlıklı ve daha çok parlayan saçlar ve pürüzsüz bir cilde ulaşmanızı sağlar.

Kepekli saçlar için elma sirkesi nasıl kullanılır?
Kepekli saçlardan kurtulmak için elma sirkesinin kullanımı için saçlarınızı yıkadıktan sonra saçlarınızı durulamak için bir litre suya 1 çay bardağı elma sirkesi katıp saçlarınıza yedirin bu işlemi her saçınızı yıkadığınızda tekrar edin. Bu şekilde cildiniz daha sağlıklı durama gelecektir zaten sizinde bildiğiniz gibi kepeğin asıl nedeni deridir. Deride ki ölmüş epidermis hücresine kepek deriz. Biz cildimize iyi bakarsak kepek oluşmaz.

Elma Sirkesi
Elma Sirkesi

Sivilce için elma sirkesi nasıl kullanılır?
Yarım çay bardağına 1 tam çay bardağı elma sirkesi ekleyin daha sonra bir pamuk ile yüzünüze masaj yapın.

Cilt lekeleri için elma sirkesi nasıl kullanılır?
Birbirleri ile eşit miktarda su ve sirkeyi aynı kaba koyun ve kaynatın daha sonra yüzünüzü kaynayan su-sirke karışımının buharı ile ıslatın. Ayrıca bu sirke-su karışımı ile yine bir pamuk yardımıyla yüzünüzu 3 kere silebilirsiniz.

Varisler için elma sirkesi nasıl kullanılır?
Sabah ve akşam olmak üzere yumuşak bir havluyu sirke suyuna batırıp ıslatın daha sonra ıslak tarafını varislerinizin bulunduğu bacak bölgerine uygulayıp ayaklarınızı 45 dakika boyuncu yüksek bir yere koyun.

Bir cevap yazın