Spor ve Egzersiz

Evde Uygulayabileceğiniz Bel Egzersizleri

330Görüntülenme

Evinizin konforlu ortamında 10-15 dakikanızı ayırarak yapabileceğiniz bel egzersizleri sayesinde bel bölgenizi gözle görülür bir şekilde inceltmeye başlayabilirsiniz.

evde bel egzersizleri

Bel egzersizleri arasında uygulayabileceğiniz ilk egzersiz hareketi ellerinizin yanınıza uzatıp sırtüstü yatmanız şekliyle yapılıyor. Bacaklarınızı düz bir şekilde uzattıktan sonra birbirine yapıştırın ve 45 derece açıyla kaldırın. Omuzlarınız ve kollarınızın yerden kalkmadığına emin olun. Bacaklarınızı ise birbirinden ayırmadan yavaş bir şekilde sağa kaydırarak bel bölgenizin kıvrıldığından emin olun. Bu hareketi 2 saniye ara ile 3 kez tekrarlayabilirsiniz.

bel incelten egzersiz hareketi - 1

Her Yöne 30 Tekrar

Bacaklarınızı düz bir şekilde matınızın üzerine uzatın. Bacaklarınızı omuzlarınızdan biraz daha geniş olarak açın ve kollarınızı da aynı şekilde iki yana doğru açın. Omuzlarınızın bu pozisyondayken 90 derece açı ile durduğuna emin olun. Bu hareketi her yöne 30 kez tekrarlayın.

bel incelten egzersiz hareketi - 2

Ağırlık ile Yapabileceğiniz Bel Egzersizleri

Dambıl ya da ağırlık ile zayıflama gibi bir fikriniz var ise bunu da evinizde başarabilirsiniz. Elinize bir dambıl alın ve matınıza oturduktan sonra dizlerinizi kırın. Ayaklarınızın yere düz bastığından emin olduktan sonra 45 derece geriye yaslanarak ellerinizi düz şekilde uzatın. Bu hareketi de 30 kez iki yöne tekrarlayabilirsiniz.

bel incelten egzersiz hareketi - 3

Yan bir şekilde oturun ve bacaklarınızı hafif kırık bir şekilde yanınıza doğru uzatın. Bacaklarınızdaki ve karnınızdaki kaslarınızdan destek alarak kalçanızı yukarıya doğru kaldırın. Diğer yandan ise başınızın üstüne doğru kollarınızı uzatın. Hafif bir hareket ile yavaş yavaş geriye dönün ve 8’e kadar sayın. Bu hareketi 15 kere tekrarladıktan sonra diğer tarafınızla tekrar edebilirsiniz.

bel incelten egzersiz hareketi - 4

Dinlenmeyi Unutmayın

Yüzüstü matınıza uzanın. Kol, göğüs ve bacaklarınızı yerden kaldırın. Bir süre bu şekilde durduktan sonra sol bacağınızı ve sağ omzunuzu aynı anda kaldırın. Bu hareketi 10 kere tekrar edin ve her tekrardan sonra 10 saniye kadar kendinizi dinlendirin.

bel incelten egzersiz hareketi - 5

Bir cevap yazın