Form çayları hayatımıza gireli çok oldu. Çoğu insan, form çaylarını gerek formda kalmak için gerekse bağırsakları çalıştırmak için kullanıyor. Bir iki çeşit derken şuan piyasada birçok markanın form çayı var. Form çaylarının marka ve sayısı ne kadar fazla olursa olsun içerik hemen hemen aynı. Özellikle sinameki etken maddesi bütün form çayı markalarının içinde bulunuyor.

Form çaylarının içeriği;
Sinameki, adaçayı, limon otu, mate, yeşil çay, Melis otu, papatya, ıhlamur.

Form çaylarının faydaları nelerdir?
Form çaylarının adında da anlaşılabildiği gibi formda tuttuğu doğru. Midedeki besinlerin besin değerini kalori anlamında azaltıyor. Bir insan rejim yapmasa bile form çayı alışkanlığı ile normalden daha az kilo alır ya da almaz. Form çayı bu anlamda çok faydalı.

 

Bitki Çayları - Form Çayları

Bitki Çayları - Form Çayları

Form çayının diğer bir faydası ise; bağırsaklara olan etkisidir. Form çayları kabızlık gibi bağırsak problemlerini çözer.

Rejim yapmakta zorlanan kişilerin, abartılan öğünlerde pişman olup üzülenlerin derdine form çayı deva olabilir.

Form çayı nasıl kullanılmalı?
Form çayları hazır demlik poşetlerde satılır. Sıcak suya bırakılan form çayı 2-3 dk bekletilir ve sonrasında sıcak ya da soğuk olarak içilebilir.

Form çayının günde en fazla iki kez içilmesi tavsiye ediliyor. Sabah ve akşam içilen form çayı formda tutarken bağırsaklarında düzenli çalışmasını sağlar. Form çaylarının aşırı tüketiminde sık tuvalete gitme sebebiyle oluşan şu kaybı söz konusu olacaktır.

Form Çayları” Hakkında Yorumlar

 1. edanur2 dedi ki:

  ben 98 kiloydum. bunları kullanarak zayıfladım. ve tam65 kiloya indim.thank you 🙂

 2. seda dedi ki:

  ben 100 kiloyum boyum 1.70 zayıflamak için neler yapabilirim

  1. admin dedi ki:

   selam seda, sitemizde bir cok zayiflama ve dogru beslenme uzerine yazi mevcut bu bilgilerden yararlanabilirsin, ama oncelikle bir uzmana giderek kendi vucuduna-metobolizmana uygun diyet programi olusturarak o dogrultuda kilo vermende fayda olacaktir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir