Diyet

Göbek Eritme Diyeti

543Görüntülenme

Göbek bölgesinde ortaya çıkan yağlanmalar erkekler ve kadınlar için büyük bir sıkıntıdır. Vücuttaki yağların en zor yakıldığı bölge olan göbek bölgesindeki yağlardan kurtulabilmek için ise sıkı bir diyet yapmanız gereklidir.

Göbek diyetini uygulayabilmek için öncelikle kahvaltı öğünlerinizde ekmek tüketmemelisiniz. Eğer ekmek tüketmekten vazgeçemiyorsanız her zaman tam tahıllı ekmekler tüketmelisiniz. Peynir olarak ise yağsız peynirleri tercih etmelisiniz. Tercihinize bağlı olarak kahvaltılarda çorba da içebilirsiniz.

Öğle ve Akşam Yemeği Nasıl Olmalı?

Göbek Eritme Diyeti
Göbek Eritme Diyeti

Öğle yemeklerinde yarısı sebze ve meyve dolu olan bir tabak hazırlayarak geri kalan kısmına da et ve süt ürünleri koyabilirsiniz. Bu tabağı tamamen kişisel zevkinize göre düzenleyebilirsiniz. Burada önemli olan porsiyonlarınızı ufak tutmanız gerektiğidir.

Akşam yemeklerinde de balık, yağsız et, tahıllı ekmek, baklagiller tüketebilirsiniz. Glisemik indeksi düşük olan yiyecekler tüketirseniz uyurken daha rahat hissedersiniz.

Ara öğünlerde ise her zaman zararlı atıştırmalıklar yerine meyve sebze tüketmelisiniz. Örneğin salatalığı sınırsız bir şekilde tüketerek açlığınızı yatıştırabilir ve tokluk hissini elde edebilirsiniz. Aynı şekilde yoğurt ve meyvelerden de yararlanabilirsiniz.

Bir cevap yazın