Cilt BakımıGüzellik

Gul Suyuyla Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

52Görüntülenme

Gül Suyunun Mucizeleri, Gül Suyunun Cilde Faydaları Neler?

Kadınların, Vücudumuzda en çok özen gösterdikleri yerlerden biri de ciltleridir. Her zaman ciltlerini canlı, parlak, kırışıksız görünmesini isterler ve bunun için bütçelerinin büyük kısmını cilt bakımı yapmaya ayırırlar.Herhalde gül suyunu duymayanımız yoktur. Gül suyunun cilde olan faydalarını saymakla bitiremeyiz. Gül suyunun cildimize olan faydaları; cildimizde canlılık daha diri bir görünüm sağlar, ciltteki lekeleri yok eder, göz altı morluklarını yok eder.

Gul Suyu
Gul Suyu

Cildimizdeki lekelerden kurtulmak istiyorsak sabahları yüzümüzü gül suyu ile yıkamak cildimizdeki lekelerin kaybolmasında çok faydalı olacaktır ve gün boyu güneşin zararlı ışığından cildinizi koruyacaktır.

Cilt kırışıklıklarımızın azalması için ise;

1 çay kaşığı kadar gül yağı, 1 çay kaşığı buğday yağı, 1 çay kaşığı kayısı yağı, 1 çay kaşığı avokado yağı ve 2 yemek kaşığı kili karıştırıyoruz. Kullanım şekline gelir isek Bütün malzemelerimizi karıştırarak çamur kıvamına getiriyoruz ve bu maskeyi yüzümüze sürüyoruz. 20 dakika sonra yüzümüzü gül suyu ile temizliyoruz.

Gözaltı morluklarımızı gül suyu ile ovmak, göz altımızda oluşmuş olan yağ bezelerimizin morluklarının kaybolmasını sağlayacaktır.

Şunu da belirtmek isterim ki saf gül suyu kullanmak cildinizi tahriş edebilir.

Bir cevap yazın