Spor ve Egzersiz

Hangi Spor Hareketi Kaç Kalori Yakıyor?

330Görüntülenme

Daha fazla kalori yakabilmek için çoğu insan spor egzersizleri ile ilgileniyor. Peki daha fazla kalori yakmak için hangi hareketlerin daha çok işinize yarayacağını biliyor musunuz?

agirlik calismak

Ağırlık Çalışmak

Ağırlık çalıştığınız zaman ortalama olarak 30 dakika içerisinde 135 kalori yakabiliyorsunuz. Ağırlık egzersizlerinizi yaparken vücudunuzu zorlamadan kendi seviyenize göre hareket ederseniz yeterli miktarda kalori yakmaya başlayabilirsiniz.

Paten

Uzaktan bakıldığı zaman asla süremeyeceğinizi düşündüğünüz ancak sürmesi oldukça kolay ve keyifli olan paten ile 15 dakika geçirdiğiniz zaman yaklaşık 100 kalori yakmış oluyorsunuz. Havaların güzel olduğu günlerde patenlerinizi ayağınıza geçirip eğlenerek kalorilerinizi yakabilirsiniz.

piyano calmak

Piyano Çalmak

Piyano çalarken kalori yakabileceğinizi ve zayıflayabileceğinizi hiç duymuş muydunuz? Ortalama olarak 30 dakika piyano çaldığınız zaman 110 kalori yakmış olursunuz.

İp Atlamak

En hızlı kalori yakabileceğiniz aktiviteler arasında ip atlamak bulunuyor. Spor salonlarında ya da evinizde yapabileceğiniz bu tür egzersizler sayesinde 15 dakika gibi kısa bir süre içerisinde 200 kalori yakabilirsiniz.

Aerobik

Aerobik Hareketler

Aerobik egzersizleri yaptığınız zaman 30 dakikada ortalama olarak 240 kalori yakabilirsiniz. Ayrıca aerobik egzersizi hareketleri vücut direncinizin artmasını da sağlar. Enerjik ve zinde bir gün geçirmek istiyorsanız aerobik hareketleri sizler için ideal olacaktır.

kurek cekmek

Kürek Çekmek

Spor salonlarında yapabileceğiniz kürek çekme hareketi sayesinde 20 dakikada 140 kalori yakabilirsiniz. Hareketi yaparken kendinizi fazla zorlamamanızı tavsiye ediyoruz.

Bir cevap yazın