Sağlıklı Yaşam

Kahvaltı Öğününü Atlamayın

315Görüntülenme

Geçmişte boşuna söylenmemiş “kahvaltının mutlulukla bir ilgisi olmalı” diye. Evet, gerçekten de durum böyle, sabahları kahvaltınızı yapıp evden çıktığınızda kendinizi daha enerji dolu ve dolayısı ile mutlu hissedersiniz.

Kahvaltı Öğününü Atlamayın
Kahvaltı Öğününü Atlamayın

Fazladan Uyumak Yerine Biraz Erken Uyanın ve Kahvaltınızı Yapın

Yataktan kalktığınız gibi hatta alarmın çalmasına rağmen son dakika zorla kalkıp hazırlanıp kendinizi dışarı attığınızda neye uğradığınızı şaşırırsınız. Değil kahvaltı yapmak, belki yanınıza almanız gereken dosyayı bile evde unutabilir hatta cep telefonunuzu da yanınıza almayı unutabilirsiniz. Böyle bir panik haliyle evden çıkmanız inanın gününüzün de aynı kargaşa içinde geçmesine sebep olur. Bunu daha iyi anlamak için bir gün kendinizi bu konuda test edebilirsiniz. Yani bir gün kahvaltı yapıp evden çıkın bir gün de yapmadan ve farkı görün.

Kahvaltı Öğününü Atlamayın
Kahvaltı Öğününü Atlamayın

Kahvaltı yapmaktansa 15-20 dakika ya da yarım saat fazla uyumayı tercih ederim diyorsanız, çok yanılıyorsunuz. Fazladan 20 dakika uyumak size hiçbir şey kazandırmaz, ama kahvaltı yapmadan evden çıkmak hem metabolizmanızı olumsuz etkiler hem de gün içinde size lazım olacak olan enerjinizden yemenize sebep olur.

Bir cevap yazın