Daha sıkı ve daha küçük kalçalara sahip olmak istiyorsanız vücudunuzun bu bölgesinde bulunan kasları çalıştırmanız gerekiyor. Ancak kalça yağlarının en zor eriyen yağlar olduğunu da unutmayın. Kalçayı eriten egzersizler düzenli olarak sabırla yapılmalıdır ve istediğiniz neticeyi elde edene kadar asla vazgeçmemelisiniz.

Kalça Eriten Hareketler

Kalça Eriten Hareketler

Tüm hareketler düzenli yapılmalı!

Duvara yaklaşın ve sağ elinizi duvara yaslayarak sol bacağınızı düz bir şekilde kaldırabildiğiniz kadar yana doğru havaya kaldırın. Bu hareketi 20 defa yaptıktan sonra diğer yöne dönün. Bu defa sol kolunuzu duvara yaslayarak duvardan destek alın. Sağ bacağınızı yana doğru kaldırım indirin. Bu hareket kalça yağlarını en hızlı eriten egzersizlerin başında geliyor. Bir süre sonra hareketi 30 hatta 40 defa yapmaya başlayabilirsiniz.

İkinci hareket ise kalçanızın daha sıkı bir form almasını sağlıyor. Bu harekette ayakta bacaklarınız kapalı bir şekilde düz olarak durmalısınız. Ardından kalçanızı sıkın ve bırakın. Bu egzersizi ne kadar çok yaparsanız kalçanızın sıkılaşması o kadar hızlı gerçekleşecektir. Ancak 20 defanın altına düşmemeye çalışın.

Şayet kalçayı eriten egzersizler ile birlikte baldırlarınızdaki yağlardan da kurtulmak istiyorsanız beliniz dik olacak şekilde yere oturur pozisyonu alarak yeniden belinizi bükmeden kalkın. Ellerinizi belinize koyarsanız dengenizi daha iyi sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir