Beslenme

Kalori Hesaplayarak Kendinizi Yormayın

48Görüntülenme

Kilo problemi özellikle bir kadın için bir erkeğin anlayamayacağı kadar önemlidir. Her zaman her durumda ideal kilosunda olmak isteyen ve fit görüntüsünden taviz vermek istemeyen kadınların dikkat etmesi gereken bazı kurallar vardır.

Kalori
Kalori

Kalori Hesabını Matematik Problemine Dönüştürmeyin

Son yıllarda diyet listelerinin yanı sıra kalori hesapları da yapılmaya başlandı. Adeta matematik problemi çözer gibi bu meyve kaç kalori, şu yemeği yersem kaç kalori alırım ya da onun yerine şunu tüketsem fazla mı yemiş olurum gibi sorularla kendinizi çıkmaza sokmanıza gerek yok. Elbette günlük alınması gereken bir minimum kalori miktarı vardır, bunu bilip gün içindeki beslenmenizi ona göre planlamalısınız. Diğer taraftan spor yapıyorsanız kaç kalori yaktığınızı bilmek en doğal hakkınız.

kalori hesaplamak
kalori hesaplamak

Bunlara baktığımızda genel anlamda olması gereken şeyler ama her yediğinizin kalorisini tek tek hesaplamak zaten diyet stresi yaşıyorsanız sizi daha fazla yoracaktır. Kabaca şerbetli bir tatlının ya da mantının gereğinden fazla kalori içerdiğini ve onu yememeniz gerektiğini biliyor olmanız sizin için yeteri olacaktır.

Bir cevap yazın