Diyet

Kan Grubu Diyeti Nedir?

642Görüntülenme

Her geçen gün diyet çeşitlerine bir yenisi ekliyor. Her ne kadar uzmanların görüşüne göre doğru olan diyetisyene gidip, kişiye özel diyet hazırlatmak olsa da bazı diyet türleri yalnızca sağlıklı beslenme üzerine kurulu olduğu için olumlu sonuçlar alınabiliyor. Bunlardan biri olan kan grubu diyeti ise, son zamanların en popüler zayıflama yöntemlerinden biri olarak görülüyor.

Özellikle son zamanlarda popülaritesi artmaya başlayan bu diyetin temeli aslında, kişinin kan grubuna göre vücudunun ne tür besinlere ihtiyacı olduğunun tespit edilmesi ve buna göre bir beslenme düzeninin oluşturulmasına dayanıyor.

Kan Grubuna Göre Beslenme Önerileri

Kan Grubu Diyeti Nedir?
Kan Grubu Diyeti Nedir?

Kan grubu ‘’0’’ olan kişiler, bu diyeti ortaya çıkaran uzmanlara göre avcı-toplayıcı kökenli olarak görülüyor. Dolayısıyla bu kan grubuna sahip olan kişilere daha çok et ve balık tarzı besinler öneriliyor. Ayrıca kilo almamak için süt ürünleri, tahıl çeşitleri, kivi ve portakal gibi besinlerden uzak durmaları; kilo vermek içinse deniz ürünleri, muz, mango, kiraz ve erik gibi besinleri tüketmeleri gerektiği belirtiliyor.

Çiftçi grubu olarak görülen ‘’A’’ grubunun bitkisel içerikli ve soyalı besinleri yönelmesi gerekiyor. ‘’B’’ gurubundaki kişilerin, süt ve süt ürünlerini rahatlıkla tüketirken; beyaz etten mümkün olduğunca uzak durması gerekiyor. ‘’AB’’ kan grubunun ise, deniz ürünleri ve yeşil yapraklı sebzelere yönelmesi öneriliyor.

Bir cevap yazın