Kilo vermek için diyet yapanların özellikle de önemli miktarlarda kilo veren kişilerin korkulu rüyası vücutta oluşan sarkıklardır. Diyet süresinde egzersiz ya da spor yapılmamışsa ve buna rağmen fazla kilo verilmişse vücutta sarkıkların oluşması çok normal. Uzun süre şişman olan fakat daha sonra zayıflayan kişilerde bu risk daha fazladır. Tıp literatüründe konuyla ilgili olarak öyle vakalar vardır ki; kişi kilo verdiğine bile sevinemiyor. Bu durumda estetik operasyonlardan başka bir çözüm yolu yok. Vücut sarkıklarında derinin eski haline dönmesi çok zordur, aşırı miktarlarda ki deri sarkıkları ancak ameliyatla giderilebilir. Bu ve benzeri sorunlarla karşılaşmak istemeyenler mutlaka diyet döneminde spor yapmalı ya da korse giymeli. Eskiden bu konu çok tartışılırdı. Diyet yaparken korse giymenin daha fazla sarkmaya neden olacağı tezi artık geçerli değil. Özellikle de günümüz korseleri vücut için çok faydalı.

zayıflatan korse çeşitleri

zayıflatan korse çeşitleri

Önemli olan doğru korseyi seçmektir. Parafinli ya da slim’n lift gibi inceltmenin yanı sıra zayıflatan korse çeşitlerini seçebilirsiniz. Pamuklu ve doğal kumaşlardan üretilen korseler cilde zarar vermez ve zamanla toparlanmasında yardımcı olur. Bu konuda en çok tercih edilen korseler arasında parafinli korseler var. Her gün 8 saat giyilmesi ve 2 ay düzenli olarak kullanılması gereken parafinli korseler diyet dönemlerinde mutlaka kullanılmalı. Korseleri sadece toplayıcı giysiler olarak biliyoruz fakat korse, vücut ısısının 2-3 derece artmasını sağlıyor, masaj yapıyor ve yağların eriyerek dışarı atılmasını sağlıyor. Özellikle bölgesel yağlanmaları olanlar için korse giyme fikri çok faydalı olabilir.

Kilo Verirken Korse Giymek” Hakkında Yorumlar

  1. melahat dedi ki:

    Korse kullanmak muhakkak ki zayıflamaya yardımcı bir unsur olarak kullanılabilir ama korse kullanımı sırasında da dikkat edilmesi gereken en önemli husus uygun bedendeki korse çeşidini seçmektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir